Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Sprzedam - wymienię » Elektroniczny zapłon Pannonia
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Sro Sie 15, 2018 00:57 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 19:38    Temat postu: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

Mam do sprzedania elektroniczne zapłony bezstykowe do Pannoni wersja z kołem magnesowym.
W skład zestawu wchodzi:
-koło magnesowe
-stator prądnicy z czujnikiem Hala
-podstawa prądnicy
-moduł zapłonowy ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu
-regulator napięcia
-cewka zapłonowa z przewodem i fajką
-wiązka elektryczna na cały motocykl
-instrukcja montażu w wersji elektronicznej pdf
Cała instalacja jest wykonana tak aby nie ingerować w konstrukcje motocykla i silnika, w każdej chwili mozna powrócić do oryginału bez przeróbek. Nic sie nie wierci, nie spawa, nie klei itp. Poprostu demontuje się stary stator i montuje nowy. Zastosowanie takiego zapłonu ma same zalety:
Bezawaryjność - mozna zrobić tysiące kilometrów bez zaglądania pod dekiel, częsci zamienne do nowego iskrownika są ogólnodostępne i tanie.
Duzy zapas prądu- instalacja 12v, moc prądnicy przy 5000obr/min to 120W, w zupełności wystarczy na dobre światła, klakson i lodówkę turystyczną Smile
Prosta instalacja i ewentualna naprawa każdy kto umie zmontować biurko z ikei poradzi sobie napewno. Dokładna instrukcja montazu, typowe usterki, diagnostyka i naprawa w formie elektronicznej na email.
Łatwy rozruch i równa praca silnika oczywiscie jak reszta jest w stanie przyzwoitym tzn silnik, gaźnik
Zmniejszone zuzycie paliwa napewno spadnie zuzycie paliwa a o ile to nie wiem jeszcze, musze sam wypróbowac.
Więkasza moc silnika dzięki zastosowaniu modułu zapłonowego o zmiennym kącie wyprzedzenia zapłonu wzrosnie również moc silnika. W klasycznym układzie zapłonowym jest stały kąt wyprzedzenia zapłonu niezależnie od wzrostu obrotów silnika co powoduje dziury mocy w pewnym przedziale obrotów.
Estetyka po zamontowaniu nie widać żadnej różnicy w porównaniu z oryginałem.
Cena komletnego zestawu 450zł co jest 1/3 ceny niemieckiego odpowiednika. Cena nie obejmuje żarówek i akumulatora (konieczna wymiana ze względu na zmianę napięcia z 6 na 12V)
W tylnej lampie można zamontować ledowe, zimne żarówki co ochroni cenny klosz przed przegrzaniem.
W weckend bede montował zestaw w swojej Pannie to porobie fotki i filmik.
Ze względu na duże tolerancje przy produkcji silników pannoni, nowy iskrownik ma możliwość regulacji wstępnego kąta wyprzedzenia zapłonu o około +/- 5 stopni.
tel 513862205

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 21:10    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

michals
Motórzysta
Motórzysta

Bardzo ciekawa opcja, czekam na filmy z testów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 21:11    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

toni175
Dawca organów
Dawca organów

no w końcu...choć w sprawach zabytków jestem raczej ortodoksą to do zestawów nie ingerujących w konstrukcję przymykam oko. Piotrek jeden zestaw dla mnie, wrzucę go do P10, gdzie jeszcze nie położyłem instalacji.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 21:23    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

narazie zakładałem na goły silnik u znajomego, chodzi bardzo ładnie, równiutko, świetnie się wkręca ale muszę przetestować na kołach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 12:22    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

Szkoda że nie do T2. Sad

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 18:28    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

marjew131 napisał:
Szkoda że nie do T2. Sad

myslę, że nie było by większego problemu coś takiego zrobić, z tym ze prądnica musiała by być oryginalna jedynie sam zapłon elektroniczny

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 22:08    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

toni175
Dawca organów
Dawca organów

kartery pod prądnicę sa w zasadzie identyczne, inny jest wał. odpowiednia przejściówka i zestaw ładujemy do T2!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 19:09    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

ma ktoś fotke ze zdemontowanym deklem w T2

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 11:10    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

Powinny być w zdjęciach z reanimacji mojej T2.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 11:56    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

dzięki Toni za fotki, ale mam jeszcze pytanie - czy wirnik przykręca się śrubą która sie wkręca w środek wału? czy na stożku jest klin?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 19:58    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

towot
Dawca organów
Dawca organów

Sam wirnik przykręca się śrubą, która jest w osi wału. W czopie wału znajduje się bolec ustalający położenie owego wirnika.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 16:59    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

cały weckend sie opierdzielałem więc nic nie zrobiłem Smile Miałem złozyć silnik i założyć nowy zapłon. Niecierpliwym wstawiam fotki samej podstawy ze statorem i impulsatorem.

Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 21:40    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

towot napisał:
Sam wirnik przykręca się śrubą, która jest w osi wału. W czopie wału znajduje się bolec ustalający położenie owego wirnika.

trzeba by zrobić jakąś przedłuzkę wału, musze gdzies dorwać silnik to pokombinuje.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 19:58    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

cezartapicer
Motórzysta
Motórzysta

Jak wyniki testów ,jestem zainteresowany zakupem zamieść jakieś wnioski filmik itp Piter

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 19:11    Temat postu: Re: Elektroniczny zapłon Pannonia

kupiec1976
Motórzysta
Motórzysta

Odkopuje temat bo cichutko....czekam na opinie Smile

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Sprzedam - wymienię » Elektroniczny zapłon Pannonia
 Strona 1 z 2