Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Sprzedam - wymienię » Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sob Kwi 21, 2018 19:52 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 23:16    Temat postu: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Hej.
Kupiłem litr Fertanu - jeśli ktoś nie wie co to za ustrojstwo to TUTAJ.
Wiem, że są różne opinie na temat tego preparatu, że za drogi, że taki, że siaki - ja zastosowałem go i w Pannoni i w Csepelu i jestem zadowolony. Przydaje się szczególnie w momencie, gdy po piaskowaniu nie mamy lakiernika umówionego na godzinę, tylko klamoty muszą chwilę poleżeć np. żeby jeszcze coś dokompletować itp. Lakiernik, który maluje mi motocykle też nie miał zastrzeżeń do tej czarnej warstwy, która powstaje po zastosowaniu preparatu.
Do zabezpieczenia Pannoni i Csepela wystarczyło mi 250 ml, ale dosyć oszczędnie nanosiłem szmatką.
Ale do sedna - ze względu na dziwną politykę cenową Anglocars i wysokie koszty przesyłki kupiłem litrową butelkę, a wykorzystam pewnie w porywach 0,5 l, dlatego jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę odlać 0,5 albo 0,25 i sprzedać po kosztach - czyli 50 zł za 0,5 i 25 zł za 0,25 - co stanowi połowę ceny zakupu w takich opakowaniach + 9 zł poczta lub paczkomat, chyba, żę ktoś będzie leciał przez Poznań to zapraszam do mojej pieczary Smile. Oczywiście preparat byłby w opakowaniu zastępczym. Dlatego jeśli ktoś chce wypróbować to świństwo Smile albo prozaicznie chce kupić taniej - proszę o kontakt. Tylko błagam - proszę tylko poważne osoby!

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Wto Mar 08, 2016 23:18, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 09:10    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Jedno pytanie, jak po piaskowaniu elementu pokrywasz go Fertanem, to czy później przed malowaniem go jakoś zmywasz??????????????
Ja też używam tego środka, ale na razie do zabezpieczania elementów, jeszcze nie naumiałem się malowania, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Kompresor już sobie zorganizowałem.
Może jednak zostaw dla siebie to co ci zostanie, w końcu starocia to nałóg, który wciąga i się pogłębia, więc na pewno Ci się jeszcze przyda.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 14:43    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jeśli piszę bzdury to niech ktoś mnie poprawi. Sam tego nie robiłem bo dostarczałem wszystkie klamoty do lakiernika i on dalej kontynuował. Jednak zadałem mu pytanie jak ten Fertan i powiedział, że normalnie zmywa. Dla mnie to oznaczało, że używała zwykłego zmywacza lakierniczego.

To prawda bo za pierwszym razem mała buteleczką obskoczyłem 2 motorki a w tej chwili w garażu już mam 3 następne Smile.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 19:57    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

towot
Dawca organów
Dawca organów

No właśnie, więc przyda Ci się na pewno.
Spróbuje jak zadziała benzyna ekstrakcyjna.

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Sro Mar 09, 2016 19:58, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 20:14    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Z tego co wiem to lepszy jest aceton lub specjalny zmywacze lakierniczy. Benzyny są podobno gorsze. Ale nie jestem praktykiem tylko wyczytałem to na jakimś forum.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 08:05    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Marcello czy mógłbyś zapytać tego lakiernika jakiego zmywacza używa? Pytałem ostatnio w sklepie i są dwa rodzaje, jeden służby do zmywania starych powłok lakierniczych, a drugi to środek używany bezpośrednio przed lakierowaniem.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 08:27    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jasne. Tylko musisz uzbroić się w cierpliwość bo będę u niego pewnie dopiero za 2-3 tygodnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 20:49    Temat postu: Re: Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nie ma problemu.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Sprzedam - wymienię » Komu komu bo idę do domu? FERTANU - odrdzewiacza!
 Strona 1 z 1