Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Csepel - oryginalne malowanie
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Nie Maj 27, 2018 00:33 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 09, 2018 13:23    Temat postu: Csepel - oryginalne malowanie

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Cześć,

Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego wątku.

W jak były malowane Csepele w oryginale? Mam model z 54 roku czyli już z nowszym zawieszeniem przednim. W necie widziałem kilka odrestaurowanych wariantów tylko nie wiem co było inwencją twórczą a co oryginałem. Na starych zdjęciach (co oczywiste) jest za to wszystko czarno-białe.

Będę wdzięczny za pomoc. Jestem powoli na etapie piaskowania motocykla i muszę decydować się jak go potraktować lakierem Smile

Pozdrawiam

Zawi

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 09, 2018 20:57    Temat postu: Re: Csepel - oryginalne malowanie

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

http://okteamclassic.com/en/archive/csepel-125d-danuvia/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 09, 2018 21:24    Temat postu: Re: Csepel - oryginalne malowanie

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

czyli czarny miał w teorii czarne felgi a czerwony chromowane i tak samo było z tłumikami?

to już chyba jednak inwencja osoby która restaurowała

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 09, 2018 22:52    Temat postu: Re: Csepel - oryginalne malowanie

toni175
Dawca organów
Dawca organów

felgi były w kolorze nadwozia. to samo kierownica. 54 rok mozna robić na wersję D lub T. w wersji D były kolory czarny i wiśniowy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 10, 2018 08:59    Temat postu: Re: Csepel - oryginalne malowanie

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

OK. czyli w teorii nie było chromowanych kierownic jak mam teraz? Bo to wskazuje na to że powinna być albo czerwona albo czarna

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 22:27    Temat postu: Re: Csepel - oryginalne malowanie

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

a jeszcze pytanie, czy ktoś zna dokładny kod czerwonego jaki był kładziony na Csepela?

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Csepel - oryginalne malowanie
 Strona 1 z 1