Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Instalacja elektryczna do kosza Duna
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Wrz 18, 2018 22:44 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 08:39    Temat postu: Instalacja elektryczna do kosza Duna

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
kolejna prośba do posiadaczy moto z koszem Duna :
- schemat instalacji elektrycznej do kosza i sposób podpięcia do motocykla
- zdjęcie piasty wózka od strony wewnętrznej najlepiej z miarką abym mógł na tej podstawie wykonać na wzór. Bo u mnie poprzednik wprowadził mocne zmiany.
Będę wdzięczny z każdą podpowiedź i materiały .
Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 10:16    Temat postu: Re: Instalacja elektryczna do kosza Duna

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Po co tyle tematow zakladac o tej samej tresci? Wusil sie czasem i uzyj wyszukiwarki bo polowa odpowiedzi na Twoje pytania jest na forum. Schematu nie ma bo tam tylko dajesz zasilanie lampek pozycyjnych i ewentualnie stopu. Pisalem juz o tym. Poszukaj w innych tematach. Co do zdjecia piasty to nie posiadam ale opisze: jest tam aluminiowa 'maskownica' ktora powoduje to ze beben nie jest widoczny od srodka. U mnie bylo to zapunktowane zeby nie wypadlo. Spokojnie dorobisz u tokarza.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 10:46    Temat postu: Re: Instalacja elektryczna do kosza Duna

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
dzięki za przesłane info ale nie do końca rozumiem zwrotu ,, wysil sie czasem idt .... " Zanim zdecydowałem się napisać prośbę o wsparcie na forum przeszukałem tematy podobnych hasłach i nic.

Liczyłem na merytoryczne info a nie skróty myślowe ,, dajesz zasilanie na pozycje i ewentualnie stop " takie podstawy ogarniam, ale zależy mi jak pewnie 99 % osób którzy, odnawiają motocykle jak było w oryginalne np. przy wersji T1 z koszem.

Mam nadzieję, że znają się osoby, którzy posiadają dużą wiedzę w tych tematach i z chęcią się nią podzielą za co z góry bardzo dziękuję.

Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 11:10    Temat postu: Re: Instalacja elektryczna do kosza Duna

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Tez kiedys szukalem takiej instalki. Nawet znajomy wegier handlujacy czesciami od Pannonii nigdy czegos takiego nie widzial.
Ale sprawa jest banalnie prosta.
Zaleznie od modelu ( TLF czy juz T5 i wszystkie P) potrzebujesz trzech lub dwoch kabli. Zalezne jest to tez od tego jaka masz oprawke lampy pozycyjnej od wozka. Czy jest to oprawka na dwie zarowki ( pozycja i stop) czy oprawka na zarowke dwuzarnikowa. Najlatwiej bedzie ci sie wpiac w kable tylnej lampy i wyprowadzic je jak w normalnej instalacji przez otwor w blotniku i przeciagnac pod siedzeniem.
Nie podlaczaj sie pod aku, bedziesz miec swiatla duzo jasniejsze w wuzku niz w motocyklu, a ladowanie jest tak znikome ze wycyckasz aku w chwila moment.
Nie jestem specem w dziedzinie elektryki i nawet te 6 kabli w pannonii byly dla mnie problemem. Ale odbudowujac swoja Panne juz czegos sie nauczylem.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 14:08    Temat postu: Re: Instalacja elektryczna do kosza Duna

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics1/katalog-czesci-schematy-instalacji-vt426,45.htm

nawet pisałem odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie Smile

//u mnie w jednym wózku była jednożarnikowa (mocowanie i podpięcie na jedną żarówkę) a w drugim dwie jednożarnikowe (mocowanie i podpięcie na dwie osobne żarówki) ale nie wiem czy tym należy się sugerować bo aż tak w tym nie siedzę.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Instalacja elektryczna do kosza Duna
 Strona 1 z 1