Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » napinacz łańcucha
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Sty 16, 2018 15:58 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 15, 2017 20:49    Temat postu: napinacz łańcucha

robert001
Easy rider
Easy rider

Co jest grane? - ustawiam napięcie łańcucha napędowego na ok 2 cm zwisu, startuję moto i mam zwis 5-6 cm. Co może być przyczyna takiego stanu?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lip 16, 2017 09:28    Temat postu: Re: napinacz łańcucha

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

zbyt lużne pasowanie wahacza z podkładkami i blachami pomiedzy ramą i śruba kontrująca nie jest w stanie docisnąć całości.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 19, 2017 17:51    Temat postu: Re: napinacz łańcucha

robert001
Easy rider
Easy rider

Dziś powalczyłem ze swoją Panną, rozebrałem cały tył, wyjąłem wahacz i okazało się że został ścięty jeden z bolców w którym zakotwiczona jest podkładka ustalająca zawieszenie. Wykonałem mały przewiert, potem gwintowanie i dorobienie śruby z gwintem i gołą końcówką imitującą bolec i wszystko jest OK. Jutro test nowego rozwiązania.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 17:46    Temat postu: Re: napinacz łańcucha

robert001
Easy rider
Easy rider

Dziś trzy godziny walki, odpalenie na kopa i PANNA poszła jak burza. Rozwiązanie okazało się rewelwcyjne.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » napinacz łańcucha
 Strona 1 z 1