Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Centrowanie koła w "Almocie"
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Kwi 20, 2018 00:12 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 06:36    Temat postu: Centrowanie koła w "Almocie"

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Witam kolegów.
Jak wiadomo po odnowieniu mojej T5-ki na mój warsztat trafił wózek Duna.W zeszłym tygodnie zaszprychowałem sobie koło na nowej obręczy,nowych szprychach i oryginalnej zamkniętej piaście.Przyszedł czas na wycentrowanie.U mnie z tym kiepsko,więc zadzwoniłem do "Almotu" (30km ode mnie).Miły Pan w słuchawce powiedział że-"tak usługowo to kół nie centrują,ale jako że ziomal,i nie daleko,to mogę jutro koło przywieźć".Nauczony doświadczeniem,zabrałem ze sobą wcześniej dotoczony wałeczek 20mm (jako ośka koła),bo wiedziałem,że mogą być z tym problemy.Kiedy zajechałem na miejsce,ku mojemu zdziwieniu wyszedł mi na przeciwko gość w białej koszuli i krawaciku z zapytaniem-"czy to Pan dzwonił wczoraj w sprawie wycentrowania koła 19-to calowego?)Byłem w szoku,takim podejściem do "małego"klienta,i to w dzisiejszych czasach.Natychmiast został wezwany "kierownik warsztatu",ale na tym moja fascynacja firmą się zakończyła.Okazało się,że oczywiście nie mają pasującej ośki do centrownicy,kiedy wyjołem moją z za pazuchy,to już wszystko miało iść jak po maśle.Poszliśmy na halę warsztatową.Firma na prawdę robi duże wrażenie,mnóstwo wielkich,przestronnych,nowiutkich hal (nie jakieś tam zaadoptowane po PGR-owskie obory),wszyscy chodzą w firmowych kombinezonach itd.Wiem,że może się to wydać nie możliwe,ale w całym Almocie nie mieli pasującego kluczyka do nypli od szprych,ale nie że zginął,czy że ktoś zapier...olił,po prostu nie mają takiego czegoś.Mimo to chwała Panu kierownikowi,bo zadeklarował się że na jutro dorobi taki kluczyk,ale jak dla mnie to było już za dużo,ślicznie podziękowałem,zabrałem koło i odjechałem.Nie chcę tu zbytnio krytykować firmy "Almot",bo na pewno firma jest rozwojowa,i jakoś całkiem nie źle dają sobie radę na rynku,ale wydaje mi się,że z takiej firmy jak "Almot",powinienem jednak wyjechać z wycentrowanym kołem,tym bardziej że nie udałem się z tym do piekarni,tylko do firmy dokładnie z takiej branży,zajmującą się właśnie takimi tematami.
Podkreślam jeszcze raz,w moim poście chciałem się z wami podzielić zaistniała sytuacją,a nie "na hama" krytykować cały zakład i działalność firmy "Almot".

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 14:56    Temat postu: Re: Centrowanie koła w "Almocie"

seneb
Motórzysta
Motórzysta

To polecę Ci pana Rybskiego Andrzeja z Krakowa, ona się tylko tym zajmuje całe życie, nawet nazywają go inżynier szprycha Smile
Jak wpiszesz w google to bez problemu znajdziesz namiary na niego.
Wszystkie koła do moich motocykli jemu oddaje, i nikomu innemu bym kół nie powierzył, także szczerze i z czystym sumieniem mogę go polecić.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 15:18    Temat postu: Re: Centrowanie koła w "Almocie"

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Dzięki za namiar seneb,koło już mi wycentrował "Pan Zenek",fachowiec jeszcze z "tamtej" epoki,w przyszłości twój namiar może się przydać,bo ci dziadkowie,złote rączki pomału zaczynają się wykruszać Sad

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Centrowanie koła w "Almocie"
 Strona 1 z 1