Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » nowy wydech pannonia
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Wto Paź 23, 2018 04:50 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:56    Temat postu: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

Witam czy ktos moze ma namiary na kogos kto sprzedaje lub wykonuje w rozsadnej cenie wydechy do pannoni????? u hartmana sa po 460zl 2 sztuki, obejmy 30 zl lacznik 30 zl, moze komus sie rzucily w oczy jakies tansze na bazarze lub na gieldzie?? z gory dziekuje za informacje.
Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:35    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

szary07
Dawca organów
Dawca organów

modl sie i czekaj na stare w dobrym stanie, ja jestem wlasnie za takim rozwiazaniem i dla mnie to piekne w starych motocyklach... Z miesiac temu udalo mi sie kupic stare tlumiki w bdb chromie ale i tak beda od nowa zrobione no licytacja sie skonczyla na 375zl wiec prawie tak jak za nowe plus nowy chrom to wyjdzie ponad ale i tak cenie to ze sa to stare tlumiki a nie nowy wyrob.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 21:23    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

czy ktos widzial gdzies na bazarach wydechy taniej niz 460 zl???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 10:23    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

szary07
Dawca organów
Dawca organów

A o jakie wydechy ci chodzi? Nowe czy stre? 15 jest Łódź wiec proponuje sie przejechac

Ostatnio zmieniony przez szary07 dnia Wto Maj 03, 2011 10:24, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 16:27    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

dzieki wiem ze 15 jest lodz Razz ja mam do lodzi 350 km Very Happy po same wydechy nieoplaca sie jechac

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 06:23    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Koledzy dajcie spokój z tym cenieniem sobie oreginalnych części z epoki.nie widziałem jeszcze oreginalnych,używanych tłumików które nadawały by się do założenia.Zawsze są powgniatane,a już co najmniej trzeba je chromować,a samo to to już prawie równa się cenie nowych,no i prawie nikt nie chce się tego podjąć bo za dużo przygotowań.O kolankach już nie wspomnę,bo na zagięciach zawsze są powgniatane.Niedługo wpadniemy w opsesję "OREGINALNYCH CZĘŚCI",a znam lepsze sposoby na samobójstwo,niż jazda na 40-letnich oponach,okładzinach hamulcowych i łańcuchach napędowych,"oreginalnych z epoki".Pozdrawiam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 07:16    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

toni175
Dawca organów
Dawca organów

dobrze powiedziane. tylko że,.... cenią się części które są pełnowartościowe i takie warto kupować. nie zawsze nowe znaczy lepsze, nie zawsze oryginalne nieużywane znaczy pełnowartościowe. w naszym konkretnym przypadku: nowe dorabiane kolanka tak, tłumniki juz nie - kolanka maja zachowana długość,kształt(prawie), natomiast tłumiki sa zrobione najtańszym kosztem - brak np wycięć pod obejmy, słabo tłumią wysokie tony - ma się wrażenie rezonowania elementów. dlatego osobiscie wolę dołożyć 20-30% i odnowić oryginalne tłumiki niz kupować nowe. fakt, że nadających sie do odnowienia, jest bardzo mało sprawia że oryginały są drogie i nie każdemu udaje sie je zdobyć. i to właśnie niejako zmusza nas do zakupu podróbek. no a i tak dalej szukamy okazji kupienia pięknych oryginałów... hehe.. to jest choroba i do tego nie uleczalna...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 15:52    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

hartman ma tlumiki ze wciaciami no ja wole zaplacic i miec cos a nie posklejane do kupy 40 letnie blachy kture beda pekac na spawach co do tlumikow nadajacych sie do regeneracji??? niewidzialem takich a ktos widzial??? Smile i jeszcze jedno jak znajdziecie galwanizernie ktora sie podejmie chromowania uzywanych tlumikow to dajcie znac. Atrakcja takiecgo chromowania jest pozniej czyszcznie calej wanny galwanicznej, wiem to z pierwszej reki bo dzis bylem pytac, nikt rozsadny kto dobrze robi chrom niezgodzi sie na taka zabawe w renowacje starych tlumikow. pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 16:52    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Witam kolegów.Zgadzam się w pełni z kolegom -TRICK-.Tak jak pisałem wyżej-ze starego gó...na bata nie ukręcimy.A jak już czytam posty tych magików którzy rozcinają tłumiki (po długości),czyszczą je prostują,spawają na nowo,chromują (chyba u siebie w wannie),i tłumniczki są jak noooowe,to krew mnie zalewa.Moim zdaniem po renowacji,motocykl ma wyglądać jak z fabryki,a nawet lepiej,a w wypadku tłumników najlepszy efekt wizualny można uzyskać,niestety ale kupując rzeczy nowe (czytaj-proste bez wgniotów i bojli).A Koperfildy i Makgajwery niech sami siedzą po nocach przy używanych częściach z epooooki.Zauważyłem,że np. przy sprzedaży zabytka 90% sprzedających podkreśla-"OPONY,LINKI,TŁOK,INSTALACJA,POSZYCIE SIEDZENIA-OREGINAŁ Z EPOOOOKI"-i tu śmiech mnie ogarnia,bo dokładnie te elementy,przy renowacji idą jako pierwsze w śmietnik.Nie chciał bym być źle odebrany,ja też do swojej Pannonii staram się wcisnąć jak najwięcej części oryginalnych ale tam gdzie nie da rady to nie da,kupuję zamiennik i spokój.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 17:47    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

toni175
Dawca organów
Dawca organów

po pierwsze - u hartmanna kiedyś nie było tych wcięć, po drugie kolega z forum SENEB, podejmuje sie chromowania tłumików. po trzecie jeżeli coś nadaje się do zregenerowania to czemu tego nie zrobić. jedna czy dwie wgniotki tutaj nic zaszkodzą. nikomu nie chce wciskać swoich racji ale idąc tropem "lepszych " zamienników to na dzień dzisiejszy można spokojnie zmontować saharę czy sokoła mając np gaźnik. jak ktoś nie wierzy to zapraszam do poszperania w necie. W PL jest co najmniej kilka osób które zajmuja się tym zawodowo. i chyba nie o to tu chodzi. dobra kończę, nie będe się rozwodził nad moimi racjami , możemy o tym pogadać na żywo przy piwku. pozdr

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 17:56    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

szary07
Dawca organów
Dawca organów

http://archiwumallegro.pl/tlumik_tlumiki_wydech_pannonia_panonia-1399075186.html

To link na ktorym mozna zobaczyc jakie ladne kolanka udalo mi sie kupic... Cena wysoka ale tlumiki sa bardzo ladne nie trzeba chromowac ale dla odswierzenia ja pochromuje i nie prawda ze nikt nie chce chromowac...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 20:25    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

Panowie kazdy robi to co lubie. Very Happy
hmmm zapraszam do ogladniecia mojego albumu i sami powiedzcie jakby moja panienka wygladala z pozaginanymi wydechami?? ktos probowal kiedys miedzowaniem pod chrom wyprowadzic nierownosc?? ja prubowalem nieraz medziowalem 4 i 5 krotnie, kto ma na to zdrowie polecam i pozdrawiam Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 19:19    Temat postu: Tłumiki u hartmanna nie po 460 tylko 840

michalkimm
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Pisałem do Hartmana z zapytaniem po ile śą tłumiki i odpowiedział 840zł za komplet 2sztuk. troszke sie przerazilem wiec jeśli ktoś ma po 460 czy tam 500 proszę o kontakt chetnie kupię michal6@wp.pl

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 19:56    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

regers
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Napisz do Fruby on ma lepiej wykonane układy wydechowe.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 17:30    Temat postu: Re: nowy wydech pannonia

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

witam, ja sie kontaktowalem z fruba i uzyskalem od niego odpowiedz ze do pannoni nie robi wiec???

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » nowy wydech pannonia
 Strona 1 z 2