Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 19:58 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 09:39    Temat postu: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

SławekS
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Po wstępnej demolce sprzętu mam problem potrzebuje kogoś do wypiaskowania całego sprzętu (wszystko zapakowane w kartony i zabezpieczone.
Najlepiej zakład gdzieś z okolic talowej woli (Rzeszów Lublin Zamość mogę podwieźć ale wiadomo że do Krakowa czy łodzi targać to troszkę za daleko)

Chodzi mi o kogoś kto wie co robi i nie będzie mi eksperymentował na sprzęcie albo odwalał fuszerkę " bo w tym typie to takie słabe blachy i inaczej się nie da" (autentyczny tekst)

Sprawa numer 2 to malowanie proszkowe (rama, wahacz, inne drobiazgi) też wole drożej czy dłużej ale żeby mi potem nie złaziła płatami bo ktoś zapomniał dać podkładu Sad

Jak ktoś robił lub zna proszę o adres bo mi już ręce opadają.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 21:36    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

Świerszczu
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

ja mam blachy malowane wałkiem i tez zastanawiam się dosyć intensywnie nad malowanie i tu chciałem się zapytać na czym polega malowanie proszkowe..możesz nakreślić temat? pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 22:23    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

SławekS
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Przepasam za przerwę (przeprowadzka 0 netu Smile)

Malowanie proszkowe (tak łopatologicznie):
Podłącza się malowany element do jednej elektrody a pistolet z proszkiem do drugiej. Naelektryzowane cząsteczki farby przyklejają się równą warstwą do malowanego elementu. Potem element ląduje w piecu gdzie proszek roztapia się i rozpływa po elemencie.
Nie trzeba czekać bóg wie ile na wyschnięcie farby i nie potrzeba nakładać kilku warstw. Dlatego jest to metoda najtańsza z możliwych dająca świetne efekty (pod warunkiem odpowiedniego przygotowania elementu) niestety ma kilka wad:
1. Można malować tylko metalowe elementy (choć są metody na pomalowanie dielektryków)
2. Elementy może być malowany tylko w jednym kolorze.
3. W przypadku źle przygotowanego podłoża będzie odchodzić całymi płatami
4. Dość gruba warstwa i w dodatku nie jest idealnie gładka więc odradzam malowanie proszkowe baku, błotników itp. "rzucających się w oczy" elementów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 10:21    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

rzepa1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

SławekS napisał:
Przepasam za przerwę (przeprowadzka 0 netu Smile)

Malowanie proszkowe (tak łopatologicznie):
Podłącza się malowany element do jednej elektrody a pistolet z proszkiem do drugiej. Naelektryzowane cząsteczki farby przyklejają się równą warstwą do malowanego elementu. Potem element ląduje w piecu gdzie proszek roztapia się i rozpływa po elemencie.
Nie trzeba czekać bóg wie ile na wyschnięcie farby i nie potrzeba nakładać kilku warstw. Dlatego jest to metoda najtańsza z możliwych dająca świetne efekty (pod warunkiem odpowiedniego przygotowania elementu) niestety ma kilka wad:
1. Można malować tylko metalowe elementy (choć są metody na pomalowanie dielektryków)
2. Elementy może być malowany tylko w jednym kolorze.
3. W przypadku źle przygotowanego podłoża będzie odchodzić całymi płatami
4. Dość gruba warstwa i w dodatku nie jest idealnie gładka więc odradzam malowanie proszkowe baku, błotników itp. "rzucających się w oczy" elementów.

A jakie są koszta?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 13:27    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

napoleon2-89
Motórzysta
Motórzysta

ja swoja malowałem proszkowa za cały motor gość mi wziął 600 zł. choc początkowo miało być mniej (ale to 3 lata temu)
nie jest to rewelacyjny lakier gdzie nie gdzie jest szorstki a nawet cytrynka, w pary miejscach zapomnieli wypiaskować i położyli na rdze. niestety tam gdzie wgnioty np na baku nie da sie tego zaszpachlować.. na goleniach przednich wyszły żółte zacieki. (niby malowali 3 razy i sie nie dało). a tak po za tym jest to gruba warstwa później wszystkie gwinty trzeba poprawiać golenie nie chce dobrze chodzi po pomalowaniu na proszkowo.
szczerze teraz wolałbym ja oddać do dobrego lakiernika żeby mi pomalował na mokro wraz ze szparunkami bo tak to rewelacja to nie jest.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 17:26    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

Jacka_motor
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Ja kiedy chciałem pomalować proszkowo ramę korzystałem z firmy Victs. Tam przed malowaniem zaproponowali piaskowanie, ponieważ piaskowanie dokładniej oczyszcza element ze wszelkim zabrudzeń i farba się lepiej trzyma.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 18:20    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Moim zdaniem żeby było to na lata zrobić tak, wypiaskować mądrze całość ale nie piaskarką do mostów tylko na małym ciśnieniu, potem podkład cynkowy na to wybrany kolor i bezbarwny i to wszystko w proszku, efekt jest bardzo dobry a dzięki wartswie podkładu cynkowego na taki zabieg przynajmniej my dajemy 10 lat gwarancji, jest pewność że będzie to trwałe i estetyczne. Elementy takie jak rama wahacz itd zabezpiecza się oczywiście w otworach technologicznych tak żeby tam proszek nie wszedł.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 17:58    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

Jacka_motor
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Sprawdź ofertę firmy Victus. Solidny i tani zakład, który na pewno nie odstawi fuszerki. Mają odpowiedni sprzęt do takich rzeczy i znają się na tym co robią. Kiedyś malowałem u nich felgi i efekt był znakomity.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 11:35    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

sromotnik
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Od lat korzystam z usług Stelco - mają malarnie i lakiernie, usuwają stare powłoki. Robią dobrze i dokładnie, ceny przystępne.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 06:54    Temat postu: Re: Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?

baltona
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Piaskowanie dokładnie oczyszcza powierzchnię. Zależy jakiego gradientu się użyje, ale blacha powinna być bardzo dokładnie oczyszczona. Oczywiście o ile wszędzie będzie wypiaskowane. Gdyby szorowali papierem ściernym i niektórych miejsc zapomnieli oczyścić, to efekt byłby podobny Wink Niedokładne oczyszczenie to wina firmy a nie technologii.
Nie zgodzę się, że po malowaniu proszkowym warstwa jest gruba. Szorstka może być, faktycznie, ale gruba nie. Proszkowe malowanie to ekonomiczna metoda, naprawdę gruba warstwa byłaby przy malowaniu pędzlem kilka razy Wink Rzeczywiście, powierzchnia może być dość szorstka.
Piaskować można w większych zakładach. We Wrocławiu w parku technicznym można zrobić takie rzeczy (chociaż akurat nie piaskowałem motocyklu, raczej metalowe elementy do garażu). W takich miejscach mogą mieć duży wybór gradientu piasku, więc można sobie dobrać do potrzeb. Co do malowania proszkowego, też polecam skorzystać z takich zakładów, na przykład ja korzystałem z firmy http://www.vonart.com.pl

Ostatnio zmieniony przez baltona dnia Nie Wrz 25, 2016 07:18, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Piaskowanie i malowanie proszkowe GDZIE ?
 Strona 1 z 1