Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny Obecny czas to Pon Wrz 24, 2018 03:10 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 11:31    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

towot
Dawca organów
Dawca organów

Efekt jak zwykle mega!
Mam tylko jedno pytanie, czy będziesz go odpalał?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 13:51    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Tak, to będzie mój motorek na niedzielne parady Smile, dlatego gdy uzupełnianie detale - biorę go na pych i w drogę Smile

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Sro Wrz 21, 2016 22:01, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 22:22    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Tu taka ciekawostka - nie wiem na ile prawdziwa, ale wyczytałem na holenderskiej stronie, że Csepele w europie zachodniej pojawiały się jako Germany Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 02:41    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Zaciekawiles mnie tym, a ze lubie grzebac co Marcello wie zasypany manualami to spedzilem dwie noce i ... nigdzie nie ma w odmetach internetu informacji ze Csepel byl nazywany Germaan - ciagle pokazuja mi sie tylko zdjecia tego jednego czarno blekitnego egzemplarza co powyzej - bardzo ciekawe - zapodaj linka jakiegos. Pannonia byla Biala "White" na rynek USA ale to wszyscy wiedza ale temat Germaana jest wysoce tajemniczy Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Nie Wrz 25, 2016 02:42, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 18:57    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Efekt jest naprawdę powalający. Tak mega powalający.
125cc podoba mi się coraz bardziej ze względu na brak konieczności dorabiania prawa jazdy, a do bujania się po okolicy spokojnie wystarcza.

Czekam na finał (albo chociaż półfinał) odbudowy M72!

PS. Dla siebie, czy planujesz odsprzedaż? Robiłeś jakieś +/- podliczenia kosztów takiej renowacji? Poza robocizną i satysfakcją, bo to bezcenne.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 21:48    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Mari napisał:
Zaciekawiles mnie tym, a ze lubie grzebac co Marcello wie zasypany manualami to spedzilem dwie noce i ... nigdzie nie ma w odmetach internetu informacji ze Csepel byl nazywany Germaan - ciagle pokazuja mi sie tylko zdjecia tego jednego czarno blekitnego egzemplarza co powyzej - bardzo ciekawe - zapodaj linka jakiegos. Pannonia byla Biala "White" na rynek USA ale to wszyscy wiedza ale temat Germaana jest wysoce tajemniczy Very Happy

Znalazłem więcej informacji.
W Niemczech i Niderlandach Csepel sprzedawany był pod marką Germaan Olympia.
Opis w holenderskiej wikipedii (https://nl.wikipedia.org/wiki/Germaan_(rijwiel) - niestety nie działa mi jako link Sad).
TUTAJ jakieś nieaktualne ogłoszenie z Germaanem
TUTAJ też wzmianka o tym, że Csepel w Holandii to Germaan
i TUTAJ
i jeszcze kilka innych pomniejszych holenderskich forów...

Więc to chyba nie jest ściema.
Co do malowania tego ze zdjęcia to wydaje mi się autorskie, jakieś takie współczesne, ale nie wiadomo co się holendrom śniło w latach 49/50 Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 21:56    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

A w USA byly sprzedawane jako White - od nazwiska zalozyciela firmy Mánfred Weiss

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 22:09    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

PatiEK - dzięki za słowa uznania.

Akurat prawko na motocykl mam więc nie myślałem tymi kategoriami, ale ten Csepelek jest naprawdę słodki, chociaż zapewne na trasy dookoła komina Smile

Z M72 też się trochę ruszyło, ale 1000 drobiazgów w rozwala mi cały plan. Rama jest pomalowana i czeka montaż podzespołów, silnik prawie gotowy, brakuje dwóch łożysk, które mi gość pociął gumówką przy ściąganiu z wału (NOWE), skrzynia gotowa - czeka tylko na ocynkowanie zakrętki blokady kopniaka, prądnica czeka na ocynk obudowy (teraz jeszcze znalazłem artykuł jak przerobić ją na 12 V więc chyba się pobawię), reszta klamotów czeka na pomalowanie i kilka głupot u blacharza, składam powoli dyfer (w M72 to najtrudniejszy element całego motocykla). Niby nie dużo, ale w pracy też mam zajob i tak mi jedno blokuje drugie...

Na razie wszystkie maszyny do stajni. Jedno M72 będzie na sprzedaż - ale też mam chłopaka, który ma prawo pierwokupu.
Wyceny mam dla każdej maszyny i w stylu jakim ja to robię, kompletnie się to nie opłaca bo są to pieniądze nie do odzyskania - przynajmniej na dzisiaj i w Polsce. Nie licząc pracy ledwo dało by się te maszyny sprzedać po kosztach. Na zachodzie to co innego, dlatego po M72 wchodzę w marki "zachodnie" - marzy mi się NSU MAX albo LUX

Albo jakaś Bemka - tylko w tym przypadku rozważam też budowę CUSTOM'a

lub

I chyba bardziej na czymś współczesnym bo takiego zabytkowego to nie mam serca ciąć!

Ale to tylko taka mglista wizja, życie pokaże czy to w ogóle będzie możliwe.
Wcześniej musi się wydarzyć wiele rzeczy bo np. mój garaż już technicznie więcej nie wydoli i musiałbym się przenieść do miejsca z lepszym osprzętem (spawarki, tokarki itp.).
Plan długofalowy jest taki, żeby co roku wypuszczać jedną maszynę, tak by na "osiemnastkę" moja Polcia dostała - 18 zabytkowych motocykli...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 06:31    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

NSU tak ale nie BMW , te ze zdjecia to w miare świeze maszyny.
Najlepsze są takie a dużym doświadczeniem wiekowym Laughing

Na takie cacko natknąłem sie na wakacjach NSU troszkę nowszy model od tego co podesłał Marcello. Oparte o sciane i tak pewnie stoi już kilka lat . EgZemplarz ciekawy . Widać co robi czas w ciepłych klimatach , praktycznie napompować powietrze i przepolerować lakier i można by było śmigać

Ostatnio zmieniony przez tlf250 dnia Pon Wrz 26, 2016 06:40, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 01:49    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Dzisiaj drobiazg, ale znamienny.
Namalowałem logo na zbiorniku Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 09:28    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

'Z garści' malujesz?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 10:03    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

No coś Ty Smile.
Zrobiłem projekt, wyciąłem z folii na ploterze i jechałęm wg szablonu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 10:04    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

uff Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 10:14    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Gdybym tak z łapy malował to byłbym bogatym człowiekiem Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 10:16    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

No właśnie jak byś tak z ręki malował, to pewnie bym Cie widział jak występujesz gościnnie w programie jakiegoś Chipa Foosa czy kogoś takiego Razz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni
 Strona 12 z 14