Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 00:56 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Wrz 28, 2016 20:28    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Przewertowałem - nawet do Wikipedii są linki. Rzeczywiście wychodzi na to ze przez dwa lata Cseple były sprowadzane do Holandii a raczej części do nich i firma Meppel składała to do kupy flagując nazwa Germaan Olimpia. Później resztę sprzedano jakiemuś kolesiowi który podszywał je pod Harleye ucinając naklejki w pol i zaklejając nazwę Germaan - można?? a no można Smile Fajny kawałek historii Smile

Marcello napisał:
Mari napisał:
Zaciekawiles mnie tym, a ze lubie grzebac co Marcello wie zasypany manualami to spedzilem dwie noce i ... nigdzie nie ma w odmetach internetu informacji ze Csepel byl nazywany Germaan - ciagle pokazuja mi sie tylko zdjecia tego jednego czarno blekitnego egzemplarza co powyzej - bardzo ciekawe - zapodaj linka jakiegos. Pannonia byla Biala "White" na rynek USA ale to wszyscy wiedza ale temat Germaana jest wysoce tajemniczy Very Happy

Znalazłem więcej informacji.
W Niemczech i Niderlandach Csepel sprzedawany był pod marką Germaan Olympia.
Opis w holenderskiej wikipedii (https://nl.wikipedia.org/wiki/Germaan_(rijwiel) - niestety nie działa mi jako link Sad).
TUTAJ jakieś nieaktualne ogłoszenie z Germaanem
TUTAJ też wzmianka o tym, że Csepel w Holandii to Germaan
i TUTAJ
i jeszcze kilka innych pomniejszych holenderskich forów...

Więc to chyba nie jest ściema.
Co do malowania tego ze zdjęcia to wydaje mi się autorskie, jakieś takie współczesne, ale nie wiadomo co się holendrom śniło w latach 49/50 Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 00:56    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Niezły talent, żeby z Csepela zrobić Harley'a Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 20:49    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ano mozna - z naklejki Harley Davidson robil Arley Vindson i firmowal tym Cseple:)

Cytat z jednego z linkow co podales:

The Germaan company then sold the unsold Csepels to a man called Henk Borkhuis in Groningen (Netherlands)

Henk Borkhuis sold the last Csepels as Arley and Vindson motorcycles. He just bought some stickers of Harley Davidson an cut them in half, and put them on the Csepels.

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Wto Paź 04, 2016 20:52, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 21:24    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Buahahaha

A drugi cylinder do V-ki wstawiał z ziemnika Smile?

Są na świecie historie!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 05, 2016 00:35    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Świat przed tobą otwiera jedyna i niepowtarzalna możliwość posiadania 3 w jednym - Csepla, Olympii oraz Arleya Smile
Przy zakupie dwóch dodatkowych zbiorników i wykończeniem logami Olympii oraz Arleya będziesz mógł co niedziele zaskakiwać nowym motorem w tym jednym prawie Harleyem:)
Szacun na dzielni bankowo będzie w gratisie Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 05, 2016 08:07    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Hehehe.

Ciekawe jest też to, że Olympia ma chromowane piasty, obręcze i tłumik oraz w standardzie akumulator i klakson, w Csepelach wtedy bardzo rzadko.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 15:07    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

adams19
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Cześć mam pytanie ile cm.ma pręt do chamulca ale wersja 1956 r Embarassed Rolling Eyes

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 15:28    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ło jezu jezusicku - pojęcia nie mam - a chyba ten co miałem już sprzedałem więc nie sprawdzę. Mogę Ci zmierzyć ten co mam - pewnie długość będzie podobna - najwyżej trochę skrócisz.
Tak na oko 50-60 cm...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 16:34    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

adams19
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Jak dam radę bo może puźniej gwintu braknie Rolling Eyes

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 16:37    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

adams19
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Jak możesz to daj konkretną miarę ,tak na marginesie to odwalasz niezłą robotę,szacun

Ostatnio zmieniony przez adams19 dnia Pią Lut 03, 2017 17:10, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 19:03    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

U mnie pręt ma 47 cm w tym gwinty 5 i 2 cm. Ten na suwakach powinien mieć podobnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 14:17    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

adams19
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dzięki za info Idea

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 18:07    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

I jak postępy Very Happy Pojezdzone?? Tez miałeś finer weekend?? I nie zapomnij ze to jest high performance wiec ostrożnie z maneta bo ci kciuki powyrywa.

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Sro Lut 15, 2017 18:12, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 08:29    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Chyba, że złapie się gumę to się nie pojeździ Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 09:12    Temat postu: Re: Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ładny szparunek i oryginalny klakson - o kurcze tam tez kobieta jest na zdjęciu Laughing I to normalna babeczka a nie jakaś zachudzona tapmadel Wink W sprawie gumy musi się wypowiedzieć Marcello czy łapie Wink

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125/49 - pradziadek Pannoni
 Strona 13 z 14