Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Sob Gru 15, 2018 04:03 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 11:35    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

towot
Dawca organów
Dawca organów

Postawienie moto na kołach o już jest konkret, w końcu zaczyna wyglądać jak jednoślad, a nie jak kupa żelastwa. Przede wszystkim już łatwiej jest tym manewrować, co ułatwia dalsze działania.
Czekamy na dalszą relację.

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Nie Paź 22, 2017 11:36, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 20:23    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dzisiaj założyłem głowice i cylinder oraz wstępnie wpasowałem silnik w ramę. Musze dotoczyć dwie śruby mocujące silnik, tuleje dystansowe i znaleźć wymiar tych tulei - jakie odstępy silnika należy zachować. Pewnie jak sprawdzę wymiar zębatki na silniku i na kole powinny być w lini wiec można pomierzyć ale jak by ktoś mial to bede wdzięczny.

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Wto Paź 24, 2017 20:24, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 01:06    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Z tego co pamiętam silnik mocuje się na szpilki a nie śruby, a dystans najlepiej sam zbadaj bo te motorki zawsze się trochę różnią i to co pasuje w jednym niekoniecznie musi pasować w drugim.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 21:49    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

ważne żeby łańcuch kładł się równo na zębatki

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 19:58    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Część, super relacja i super efekt. Ja dzisiaj siedziałem w warsztacie i przez 2h zastanawiałem się jak ma wyglądać mój 125T. Co i jak malowac, co szkielkowac, co chromowac i powiem, że im wiecej czytam tym gorzej. Chyba pójdę w odwzorowanie oryginału w 100%, to zmusi mnie do pewnych decyzji. W każdym razie widzę, że zbliza sie ku koncowi kolejny super projekt co mobilizuje do pracy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 21:17    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Mnie się dzisiaj trudno skupić na Cseplu ale o tym pewnie będzie inny watek Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 21:28    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Myśle ze powrót do oryginału będzie najlepszym wyjściem - tutaj masz linka do typów Csepli i swojego T. Na samą kolorystykę to jeszcze troszkę czasu będziesz mial od momentu kiedy zaczniesz projekt.

http://okteamclassic.com/en/hungarian-vehicles/types/

http://okteamclassic.com/en/archive/csepel-125-t/

Berdi napisał:
Część, super relacja i super efekt. Ja dzisiaj siedziałem w warsztacie i przez 2h zastanawiałem się jak ma wyglądać mój 125T. Co i jak malowac, co szkielkowac, co chromowac i powiem, że im wiecej czytam tym gorzej. Chyba pójdę w odwzorowanie oryginału w 100%, to zmusi mnie do pewnych decyzji. W każdym razie widzę, że zbliza sie ku koncowi kolejny super projekt co mobilizuje do pracy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 21:32    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Myślałem o szpilkach które wysłałem na wzór do tokarza a napisałem śruby bo mam dwie z marketu żeby na czymś ten silnik na razie dyndał. Zamówiłem 4 tuleje dłuższe i jak poskręcam to pomierzę i poodcinam nadmiar.

Marcello napisał:
Z tego co pamiętam silnik mocuje się na szpilki a nie śruby, a dystans najlepiej sam zbadaj bo te motorki zawsze się trochę różnią i to co pasuje w jednym niekoniecznie musi pasować w drugim.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 19:50    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Praca nad detalem trwa - złożony tylny hamulec, przedni hamulec i blaszka trzymająca stopkę centralną. Jeśli chodzi o hamulec nożny to odbiegłem troszkę od oryginału i pręt sterujący hamulcem zamiast przykręcany z zawleczka został zagięty tak jak w starych polskich motocyklach. Odebrałem też dorobioną przednią ośkę oraz szpilki silnika z dystansami. Na dniach wsadzenie silnika i pomiary żeby zdystansować odpowiednio silnik.

Przedni hamulec:

Tylny hamulec:

Blacha trzymająca stopkę centralna:

Dotoczone elementy:

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Pią Paź 27, 2017 19:53, w całości zmieniany 3 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 28, 2017 10:03    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Szykuje się piękna maszyna!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 28, 2017 11:19    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Staram się choć czasem cierpliwości brak na ten detal żeby dopracować. Marcello ty lepiej napisz co tam u ciebie bo cisza ostatnio u ciebie w wątkach i wszyscy jesteśmy ciekawi co na polu bitwy się dzieje.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 18:26    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

A co mam pisać - bida z nyndzą.
Mam tyle innych spraw, że motocyklowe prawie leżą. Z takich grubszych tematów to nauczyłem się szpachlować i kończę przygotowywać blachy pod lakierowanie do M72. Ale to ani widowiskowe ani szczególnie ciekawe. Poza tym ma karton części do tokarza, z którym nie mogę się umówić od 3 miesięcy, bo albo on ma coś pilnego albo mnie nie ma.

Jedyna ciekawostka to taka, że moja Pannonia wygrała konkurs Międzynarodowych Targów Poznańskich na facebooku i w dniach od 3 do 5 listopad 2017 - czyli już za kilka dni - owa Pannonia i Csepel zostaną wyeksponowane w ramach tego wydarzenia. Także zapraszam wszystkich na targi Retro Motor Show. Prawdopodobnie będę kręcił się wraz z moim ojcem w okolicy dlatego gdyby ktoś chciał pogadać to może będzie fajna okazja.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 18:28    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Wrzucili mnie nawet na oficjalną stronę TUTAJ

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 21:07    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

No to mega gratulacje - należy ci się za te nocki w garażu. Wink
Nie wiem czy mi się uda wybrać ale miło by odwiedzić - aczkolwiek w tym tygodniu chciałbym zwalczyć silnik w Cseplu. Od kiedy Simson stanął w garażu mam ciśnienie żeby go rozebrać ale najpierw Csepel musi być częściowo skończony.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 00:12    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dzisiaj popołudniu pierwszy raz odezwał się silnik i była nawet krotka przejażdżka. Było trochę kombinacji w miedzy-czasie łącznie ze sprowadzaniem głowicy od Toniego - w starej zepsułem gwint od świecy ale takie rzeczy się zdarzają i człowiek się uczy. A jak ktoś mawiał - nie psuja tylko ci co nic nie robią. Zepsuta głowica będzie na spokojnie naprawiona i pójdzie do kartonika z zapasami Cseplowymi Laughing Bak jak na razie zastępowała strzykawka i brakuje kilku elementów ale juz jest chyba bliżej jak dalej.

Ostatnio zmieniony przez Mari dnia Sob Lis 04, 2017 00:13, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego
 Strona 5 z 7