Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Sob Kwi 21, 2018 18:14 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 20:16    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

a co robiłeś z przednimi lagami?? chodzi mi o górne połówki te pod chorągiewkami, dawałeś w ocynk??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 12:31    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Te lagi zostawiłem w oryginale tylko wypolerowałem na tyle ile się dało.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 12:37    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Popchnąłem troszkę prace do przodu - złożyłem żeby sprawdzić czy aby wszystko pasuje po lakierniku.
Teraz czeka mnie elektryka i myślami zaczynam krążyć przy szparunku. Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 12:57    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ślicznota!

Co do szparunków to na zmontowanej maszynie jest niewygodnie, albo nawet niemożliwe.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 14:34    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Jak juz dojrzeje do malowania szparunków to te kilka elementów rozbiorę - az tyle kręcenia to to nie będzie a teraz bardziej zależy mi na spasowaniu wszystkiego i skończeniu. Szparunek i naklejki to będzie jak mawia Piot Kawalek - podpis wieńczący dzieło Rolling Eyes

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 18:26    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

świetnie wygląda Smile ja już nie mogę się doczekać aż złożę swój, mówią że w renowacji najlepsze jest czekanie Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 23:37    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Troszkę przysiedziałem kilka dni żeby zbliżyć się do końca - światełko w tunelu zaczyna jaśnieć coraz bardziej.
Skończyłem elektrykę i wszystkie kable objechałem taśmą parcianą zakupioną w sklepie elektronicznym żeby choć troszkę zbliżyć się do oryginału.

Potem szukałem natchnienia i sięgnąłem do źródeł aby podejść do malowania szparunku. Przeczytałem kilkanaście razy wątki Marcella i … raz kozie smierć czyli kto jak nie my. Okleiłem najpierw puszki narzędziowe i pędzel w dłoń. Wyszło nie najgorzej wiec wziąłem się za resztę.

Po puszkach narzędziowych na stół poszły błotniki i bak paliwa który był ciekawym wyzwaniem ze względu na swoje naturalne 70 letnie nie trzymanie wymiaru. Ale jakoś poszło i malutkimi kroczkami do końca …

Nie wiem czy widać ale efekt mnie zadowala - taśma musi być zrywana od razu na mokro a ma elementach z długimi liniami wydaje mi się że najlepiej pomalować pierwszy raz i zerwać taśmę a potem jak się wysuszy to okleić jeszcze raz i pociągnąć farba ponownie. Tak był robiony bak i wyszedł najlepiej.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 23:45    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Efekt po malowaniu szparunku jak złoży się wszystko do kupy jest niesamowity i widać ten prawie końcowy efekt. Czeka mnie jeszcze dokręcanie wszystkiego, ustawienie nazwijmy to geometrii, sprawdzenie całości i jako wisienka na torcie wyczyszczenie wszystkiego i zawoskowanie abym mógł się cieszyć efektem jak najdłużej.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 17:47    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Ja biję pokłony.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 19:34    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

towot
Dawca organów
Dawca organów

Daję lajka!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 21:22    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dziękuje za miłe słowa - cieszy że takie szacowne gremium pozytywnie ocenia.
Toni - mialeś swój wkład w ten projekt - dzięki jeszcze raz za cierpliwość telefoniczna i pomoc. Można powiedzieć jeśli ja jestem ojcem to ty Wujem tego projektu Laughing Taka scena od razu mi na myśl przychodzi
https://www.youtube.com/watch?v=3D-xFr_hTNg

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 21:58    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Piękny motocykl, a ten patent z tą taśmą, to dobry pomysł 💡

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 09:08    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Pięknie wyszło gratulacje!!!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 10:11    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Nawoskowałem i wyprowadziłem na zewnątrz żeby zobaczyć efekt końcowy w świetle dziennym. Na dzień dzisiejszy czekam na opinie rzeczoznawcy czyli rejestracja w toku. Czas skupić sie na AWO - chyba czuje się samotny.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 10:33    Temat postu: Re: Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Szał!

Trochę późno się obudziłem, ale jakbyś chciał to mam trochę przewodów w oplocie. Sprowadzałem to z USA więc są dosyć drogie w przeliczeniu za metr, ale potrzeba zaledwie kilka metrów więc sumarycznie tragedii nie ma.

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Pią Sty 26, 2018 10:36, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepel 125 D reanimacja pacjenta rokujacego
 Strona 6 z 7