Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » M72 - nierówna walka z ruską techniką!
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 00:54 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 15:34    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

PatiEK napisał:
Marcello - ten srebrny Csepel wygląda świetnie!

Prze-Csepel chętnie włączyłbym go do kolekcji - tylko jest tu dużo części "robionych" i tak jak pisałem, za wąski jestem Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 15:44    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

A realia sa takie ze rzeczoznawca stopien oryginalnosci wpisuje 'na oko'. Wazne zeby nie byl jak ta kaska ze zdjec powyzej Smile
Ja przed wizyta rzeczoznawcy sie zastanawialem jak wspolczesne gumy czy wydechy wplyna na stopien oryginalnosci a ten nawet nie zwrocil na takie rzeczy uwagi Smile
Podsumowujac... Po ulicach Lublina jezdzi kilka jakichs BMW (nie wiem jaki model) i audi80 z przelomu lat 80/90 i nie wierze ze maja 95 czy nawet 75% oryginalnosci (biorac pod uwage wspolczesne czesci zwane zamiennikami) a maja zolte blachy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 20:25    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Panowie proszę Was! Jaka zgoda konserwatora na wymianę opony? Czy w tej białej karcie, czy jak to się nazywa wpisujecie model, producenta i datę produkcji opony????????? Kto to sprawdzi i kogo to obchodzi??? Jaka zgoda na sprzedanie motocykla???? Za granicę to i owszem, ale pojazd musi mieć minimum 50 lat i mieć wartość wyższą niż 32000zł z tego co dobrze pamiętam. Chodzi tutaj o trwały wywóz za granicę, a więc jeśli ktoś chce jechać na zagraniczny zlot to procedura jest o wiele prostsza i raczej nie powinno być problemu. Z drugiej strony zabytek to jakaś wartość dobra narodowego, więc wcale się nie dziwię, że jest taki przepis utrudniający wywóz pojazdów za granicę. Nie panikujmy, bo rejestracja na zabytek to całkiem fajna sprawa.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 20:46    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Wydaje mi się, że większość tych niestworzonych historii piszą Ci co nigdy zabytku nie mieli i mieć nie będą.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 09:10    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Zgadza się, a jeśli ktoś chce dalej ciągnąć temat, to może w osobnym wątku. Nie róbmy Marcellowi bałaganu tutaj, bo temat dotyczy remontu/zmagania z ruską techniką.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 08, 2016 16:42    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Popieram.
Chętnie poczytam o zmaganiach z radziecką precyzją.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 08:50    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To mały update.

W Stęszewie koło Poznania jest firma, która regeneruje reflektory. Oferuje kompleksowe usługi, ale ja skorzystałem tylko z odnowienia powłoki lustrzanej odbłyśnika reflektora.

Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed, a reflektor był w naprawdę dosyć dobrym stanie, ale po regeneracji wydaje się jak gdyby sam świecił wewnętrznym światłem Smile. Przy rusku i innych motocyklach z instalacją 6V to bardzo ważne, bo żarówki raczej ilością światła nie rozpieszczają.

Wszystko wykonane dosyć starannie, choć nie perfekcyjnie, bo są jakieś minimalne zacieki i inne "fafoły" szczególnie przy krawędziach i na "drugiej" stronie. Oczywiście nie pogarsza to działania samego lustra - ale za estetykę mały minus Smile

Zrobiłem dwa odbłyśniki - starszy i młodszy model i oba wyszły doskonale Smile.
Po wypraniu "szybki" reflektor błyszczy jak nigdy w życiu!

Jeśli ktoś by się skusił to znajdzie ich stronę TUTAJ

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:20    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

robi wrażenie... jaki koszt takiej zabawy? sam kiedyś czytałem o takiej regeneracji - tamto było techniką napylania srebra o ile dobrze pamiętam. w zasadzie byłem zdecydowany ale wpadł mi w ręce niużywany oryginalny odbłyśnik więc porzuciłem temat ale wiem że prędzej czy później będę musiał o tym pomyśleć, stąd moje pytanie

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 11:17    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Zależy od stanu odbłyśnika od 50 do 80 złotych.
Nie rozmawiałem osobiście ale mój ojciec wysądował, że jest to aluminium napylane próżniowo. Wygląda jak lustro - gębę da się ogolić biorąc poprawkę na zniekształcony obraz Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 20:28    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

szkło jak nowe. Czym to prałeś ? Very Happy
Dzwoniłem z odbłysnikiem od pannoni powiedzieli ok 100 zł plus przesyłka

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 21:06    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Do zmywarki z talerzami po obiedzie i po 1,5 godzinki szkło jak nowe. Szczególnie od środka te wszystkie zakamarki masz pięknie wyczyszczone.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Maj 11, 2016 20:23    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

no efekt naprawde wow . Zmywarka zrobiła swoje jak nowe

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 00:22    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ostatni element układanki pt. SILNIK.
Zawory z firmy AMP Paradowscy - jakość wykonania doskonała, nieporównywalna z ruskimi dostępnymi na aukcjach (chociaż za cenę jednego można mieć cały komplet Smile). Napracowałem się przy tym silniku i przykładam dużą uwagę do detali i nie chciałbym, żeby moją pracę zniweczyły kiepskie ruskie zawory Smile. Poza tym lubię precyzyjną dobrą mechanikę Smile

Już nie mogę się doczekać, gdy zobaczę je zamontowane głowicach. Co będzie też oznaczać, że jeden silnik będę miał definitywnie zamknięty, też nie mogę się doczekać Smile

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Czw Maj 12, 2016 19:51, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 13:59    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

W wolnych chwilach staram się zrobić jakieś małe robótki.

Po wypiaskowaniu zbiornik paliwa od eMy okazał się pofałdowany jak powierzchnia księżyca więc odświeżyłem swoje doświadczenia związane z cynowaniem Csepela i wypełniłem większość wgnieceń.
Typowe dwa, które powstają od widełek po skoszeniu ogranicznika skrętu i kilka pomniejszych, które powstały chyba od bicia Smile kluczem 22

Tak to wygląda bezpośrednio po moim paćkaniem cyną z z ołowiem Smile

A tak po przyłożeniu pilnika...

Oczywiście wymaga to jeszcze szpachlowania - bo aż taki biegły nie jestem, ale wystarczy minimalna korekta i powierzchnia będzie gotowa by przyjąć podkład i lakier...

Tak na marginesie to zbiornik jest pokryty warstwą jakiegoś metalu - chyba ocynku. Warstwa ta chroni doskonale przed korozją i jest niemal w 90 % nienaruszona. Widać to na pierwszym zdjęciu, te ciemniejsze plamy to miejsca pozbawione tej powłoki. Wnętrze zbiornika też zasyfiałe, ale nie skorodowane.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 18:21    Temat postu: Re: M72 - nierówna walka z ruską techniką!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Wytrawiałeś kwasem przez cynowaniem? Nie boisz się, że później kwas po jakimś czasie da o sobie znać?

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » M72 - nierówna walka z ruską techniką!
 Strona 5 z 7