Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepelek :D
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Gru 11, 2018 19:41 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 18:30    Temat postu: Csepelek :D

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Cześć, dzień dobry,

Co prawda to nie do końca Pannonia ale dalej rodzina Wink i słyszałem że przedni błotnik jest od Pannonii więc już jakaś zbieżność jest Smile

W ubiegłym tygodniu przyjechał do mnie Csepelek Danuvia. Co o nim mogę powiedzieć.... Pali, jeździ, zabieram się za jego czyszczenie, sprawdzanie i chyba nawet nie będę go odnawiał tylko rejestruję i będę śmigał takim jaki jest Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=Jj-oK8r9xoY filmik zrobiony jeszcze przez poprzedniego właściciela.

Pytanie czy są tu właściciele Csepelków? Bo przydałoby mi się kilka rzeczy które już wychwyciłem że warto byłoby wymienić. Mam też sporo pytań bo dotychczas bawiłem się Simsonami, Komarkami czy Jawkami ale to mój pierwszy jednoślad z kraju papryki i tokaju Smile

Pozdrawiam

Zawi

Ostatnio zmieniony przez zawi dnia Sob Sty 20, 2018 12:32, w całości zmieniany 3 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 21:33    Temat postu: Re: Csepelek :D

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

jeśli dobrze widzę to tu nie tylko błotnik ale cały przód jest od panny a poza tym ładny egzemplarz.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 23:29    Temat postu: Re: Csepelek :D

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

też słyszałem że przód od Pannonii ale zastnawiam się czy to nie jakiś model z końca produkcji z innym znaczkiem i może składany z czego popadło. Może są tu jacyś węgierscy eksperci? Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 15:40    Temat postu: Re: Csepelek :D

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ten przód to licentia poetica poprzednich właścicieli - ale być może to zawieszka od starszych modeli Pannonii TL (nie widzę dokładnie), albo jeśli szklanka składana to nawet z Csepel 250 - co samo w sobie jest nie lada gratką.
Ze znalezieniem widelca do Csepela 125 nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.
Szukaj na Węgrzech albo u Toniego z naszego forum.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 09:06    Temat postu: Re: Csepelek :D

toni175
Dawca organów
Dawca organów

błotnik jest od Danuvii. a przednie zawieszenie Csepel 125, albo delikatnie zmodernizowane od danuvii. Tak czy siak egzemplarz y warty uwagi.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 09:32    Temat postu: Re: Csepelek :D

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

No właśnie tego głosu było trzeba Smile. Czyli nie tak kolorowo ale i tak fajnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 21:44    Temat postu: Re: Csepelek :D

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Cześć,

Dzięki za informacje. Błotnika będę szukał.

Od czasu zakupu dłubię co drugi dzień przy Csepelku po 15-30 minut. Na razie odkryłem że:
- ma w kiepskim stanie tłumik.
- nie ma w ogóle instalacji pod akumulator (a na razie nie znalazłem schematu Csepela bez aku)
- ma trzy cewki ale kable wychodzą dwa z silnika.
- nie miał do dzisiaj pociągniętego w ogóle plusa na tylną lampę ale go na razie chałupniczo podciągnąłem z przedniej lampy
- największa ciekawostka jest w w przedniej lampie Very Happy Otóż występują w niej dwa światełka, czerwone i zielone (jak w żeglarstwie). Włącza się je przełączając biały pstryczek w lewo bądź w prawo. Świecą światłem stałym. Nie odkryłem za to ich żadnych dodatkowych funkcji. Czy spotkaliście się w ogóle z takim wynalazkiem Exclamation Question Na zdjęciach nigdzie takich nie widziałem.
https://photos.app.goo.gl/sUpObw2ztjj44gaB2

Ostatnio zmieniony przez zawi dnia Wto Lis 21, 2017 21:46, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 22:11    Temat postu: Re: Csepelek :D

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To wersja eksportowa Italo Disco Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Gru 22, 2017 00:36    Temat postu: Re: Csepelek :D

zawi
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Panowie i Panie,

Właśnie się natknąłem na Pannonię na Allegro i lampki też występują. Może to jednak jakiś bardziej popularny trend...?

http://allegro.pl/pannonia-panonia-250-wsk-junak-125-mz-350-jawa-shl-i7077823862.html#imglayer

to samo tutaj

https://www.olx.pl/oferta/pannonia-p10-16km-nietypowa-panonia-wsk-250-jawa-junak-125-wfm-350-CID5-IDqbuaR.html#46dcffcf09

Ostatnio zmieniony przez zawi dnia Pią Gru 22, 2017 00:42, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 10:51    Temat postu: Re: Csepelek :D

toni175
Dawca organów
Dawca organów

skądś znam te motocykle....Te kontrolki to modernizacje właścicieli. Dużo tego występuje w przyrodzie. Ja bym zaspawał dziury i po problemie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 21:38    Temat postu: Re: Csepelek :D

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

z podwórka Smile

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Csepelek :D
 Strona 1 z 1