Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 01:00 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 13:39    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

SZOK! ja w Lublinie przy pierwszym przeglądzie potrzebnym do rejestracji (rejestrowałem na białe blachy, w starym dowodzie miałem adnotację o czasowym wyrejestrowaniu) nie przedstawiałem NIC. Miałem przy sobie opinię rzeczoznawcy - i to najwyższego stopniem, więc bardzo skrupulatną i obszerną - a mimo to diagnosta wszedł na internet i zajrzał w jakiś katalog, po czym stwierdził, że bzdury piszą i wpisał 'na oko'. Samo badanie polegało na sprawdzeniu czy jest tablica rejestracyjna z dobrymi numerami i sprawdzeniu zgodności numerów ramy z dowodem. Spytałem czy świateł nie sprawdza, a on że widział jak jechałem że świeciły, a reszta też musi być w porządku skoro dojechałem bez problemu Smile W sumie wizyta zajęła jednak z godzinę, ale to dlatego że diagnoście spodobała się moja pannonia. Poczęstował herbatą i zaczęła się żarliwa dyskusja Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 19:31    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

michals
Motórzysta
Motórzysta

Niestety ale najwięcej zależy od człowieka.
Będąc kiedyś na przeglądzie z moją Panną starszy Pan diagnosta stwierdził że takie stare klamoty to powinny na złomie lądować a nie jeździć po drogach - jak łatwo się domyślić zaczęła się kompleksowa kontrola wszystkiego. Przyczepił się na koniec do koloru klosza tylnego na wózku bo nie wiedział czy to jest lampa pozycyjna czy obrysowa. Na szczęście młodszy diagnosta załagodził sprawę i jakoś poszło.
W urzędzie też miałem nieprzyjemności ale to z innym motocyklem - po prostu ci wszyscy urzędnicy są przygotowani tylko na standardowe przeglądy/rejestracje a każdy inny przypadek to dla nich problem. Więc łatwiej jest im powiedzieć że się nie da niż chwilę pomyśleć.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 21:50    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

milo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Polska do dziki kraj pełen absurdów i wszystko przeciw człowiekowi

Pannonia 1962
Wsk 125
Iż 350
Jawa 350
Yamaha Fz 750

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 08:25    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

@Ruszi jaką opinię rzeczoznawcy miałeś przy przeglądzie? Co w niej było? Myślałem, że na przegląd jedziesz z dowodem i to wszystko, tym bardziej rejestrując na białe blachy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 08:45    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

do przeglądu opinia nie jest wymagana - choć jak widać niektórzy się domagają takiego papieru... ale do rejestracji na białą blachę jako unikat jak najbardziej. nie mam przy sobie tej opinii, ale to była właśnie ta opinia, którą potrzebowałem do rejestracji na unikat. wziąłem ją na wszelki wypadek, jakby nie mógł jakichś danych znaleźć i żeby dwa razy nie jeździć.
Zasadniczo jest w niej wszystko Very Happy opis całego motocykla - wszelkie dane techniczne typu rodzaj i typ silnika, moc, rozstaw kół, wymiary rodzaj zapłonu, opis ogólny motocykla (kawałek historii), opis ogumienia, nawet jest wzmianka o oryginalnym przednim szkle reflektora FTM Very Happy no i podsumowanie, że w 90 czy 95% motocykl jest oryginalny i może być zarejestrowany jako unikat. ogólnie jest to skrótowa wersja opinii potrzebnej do rejestracji na zabytek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 11:03    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

A to okej, bo nie napisałeś, że na unikat rejestrujesz. Może jak będziesz miał opinie to może wrzuć na forum, pewnie wszyscy chętnie zobaczą. Ile ta opinia Cię kosztowała i czy nie było problemów żeby ją wystawić?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 11:15    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

180zł, tego samego dnia co zadzwoniłem Rzeczoznawca przeprowadził oględziny. Na następny dzień była opinia. Zero stresu. Wrzucę opinię jak będę ją miał przy sobie - czyli za tydzień/dwa

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 12:26    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

robert001
Easy rider
Easy rider

No dziś problem z przeglądem został załatwiony - trzecie podejście i normalna obsługa, co prawda nie 62zł. jak jest w cenniku ale 120zł. bo "musiał' wystawić zaświadczenie - Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 16:45    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

PawełT2
Dawca organów
Dawca organów

To już chyba poza Gdynia robiłeś Smile

Ja myślałem, ze opinie Gdańszczan na temat Gdyni są przesadzone Very Happy

sorry za offtopick Laughing
Junak M10
Skoda Octavia 1959
BMW R1150R

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 17:19    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

robert001
Easy rider
Easy rider

Jednak udało się to załatwić w Gdyni - poza tym dwa podejścia były na ul. Hutniczej (motor był na przyczepie), ostatnie i udane podejście na al. Zwycięstwa przy serwisie citroena - motorem pojechałem na żywioł, na własnych kołach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 19:27    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

robert001
Easy rider
Easy rider

Pannienka śmiga aż miło - w pełnym słońcu ludziska się oglądają a koledzy na swoich nowych maszynach zwracają uwagę na przelatującego emeryta

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 23:49    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ale masz fajną tę maszynę. Zazdroszczę Ci bo to najfajniejszy moment jak się wszystko składa do kupy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 18:29    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

robert001
Easy rider
Easy rider

Dzisiaj trochę polatałem, spotkałem Gościa na Triumphie z którym polatałem gościu stwierdził że klasa robota. Inni na swoich nowoczesnych maszynach tylko podnosili ręce. Będąc w sklepie z akcesoriami motocyklowymi sprzedawcy podali mi kilka modeli rzeczy którą chciałem kupić i nie patrząc co robię wyskoczyli oglądać maszynę

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 19:13    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

towot
Dawca organów
Dawca organów

A dlaczego nie mamy tutaj aktualnego zdjęcia Twojej Panny?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 19:22    Temat postu: Re: MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM

robert001
Easy rider
Easy rider

Jutro a najpóźniej piątek zawita. W niedziele jadę na zakończenie sezonu na BP - myślę że uda się wrzucić jakąś ciekawą fotkę PANNY w towarzystwie nowoczesnych

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » MOJA PANNA Z 1961r. PRZED REMONTEM
 Strona 3 z 5