Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Moje moto
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Sty 18, 2018 18:46 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 16, 2013 22:20    Temat postu: Moje moto

elemeke
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Witajcie, chociaż użytkownikiem forum jestem od kilku lat, to nadal nie przedstawiłem Wam, nad czym pracuję 

Moje moto, to Pannonia T1 z 1961r. Motocykl „przejąłem” od brata z zamiarem gruntownej renowacji. Jakieś 12 lat temu, brat zakupił motocykl za parę stówek od kolegi w raz z kilkoma skrzynkami części ( w tym silnik, rama z mocowaniami do wózka itd.) i dokumentami. W międzyczasie dokupiony został kolejny dawca w częściach, bo szwankowało coś z silnikiem, ale teraz nie pamiętam, o co tam chodziło.
Wtedy był to „wiejski Harley” po mocnej modyfikacji (szczególnie kolor), miał jeszcze pojedyncze siedzenia, jak w IŻu, na zdjęciach jest już założona własciwa kanapa. Wcześniej motocykl należał do gościa z miejscjowości pod Radomiem, który posiadał w swoim czasie kilka węgierskich motocykli i nie tylko.
Jak widać (lub nie) motocykl był zlepkiem kilku modeli, nie tylko Pannonii.

Motocykl po przejęciu przez brata, był użytkowany jakieś 2 lata, później stał u nas przez kolejne 8. Dwa lata temu ja się nim zainteresowałem.
Przy pierwszej wizycie (jakieś 5 lata temu) u pierwotnego właściciela, w poszukiwaniu części, pamiętam jeszcze wiszącą na ścianie w szopie, T5 w bardzo dobrym stanie, z wyjętym silnikiem. Przy drugiej wizycie okazało się, że gość sprzedał wszystko… na złom… zostawił jedynie koła, których użył do wózka do przewożenia pierdół!
Motocykl jest teraz na ukończeniu, niebawem napiszę co się zadziało z nim i wrzucę jakieś fotki, chociaż nadal jest w roboczym stanie, utłuszczony, usmarowany i zakurzony…

Uploaded with ImageShack.us

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 07:33    Temat postu: Re: Moje moto

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Jak słyszę historie o wywiezieniu części na złom to serce mi pęka!!! Sam miałem taką samą przygodę kilka lat temu u mnie we wsi.Naj dziwniejsze jest to,że ci goście,to jak by na nas czekali z tą wywózką części na złom.Najpierw trzymają swoje skarby przez 20-30 lat w piwnicach i szopkach,a kiedy my się o tym dowiemy i zainteresujemy,to scenariusz rozmowy prawie zawsze jest taki sam-"No szkoda,ale jakiś rok temu wypier...liłem wszystko na złom".No powiedzcie sami,gdzie tu sprawiedliwość Sad .Elemeke moto jako do odbudowy to jest całkiem,całkiem,ale najbardziej się uśmiałem z tej stjuuuningowanej dzwigienki ssania.poprzedni właś.to musiał być nie zły Mackgiwer Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 11:07    Temat postu: Re: Moje moto

elemeke
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dokładnie i u mnie tak było, w sensie z pierwotnym właścicielem, który żądał majątku z wszystkie części, a jak przyszło co do czego, to pozbył sięwszystkich "gratów".

"Patentów" w tym moto było od zaj... łacznie z modyfikacjami wewnątrz silnika, w tym na wale, co niestety nie ułatwiało przywrócenia do właściwego stanu :/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 18:32    Temat postu: Re: Moje moto

rafał1972
Easy rider
Easy rider

A co gostek tam przerabiał na wale? (pytam tak z ciekawości)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 10:15    Temat postu: Re: Moje moto

elemeke
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Na wale, od strony iskrownika nawiercony był otwór a w niego włożony kawałek betalu w kształcie litery T, co powodowało inne umieszczenie iskrownika i chyba opóźnienie zapłonu (albo przyspieszenie). Nie wiem, może regulacja przerywacza się skończyła i stąd ta modyfikacja? Teraz mam inny wał i przerywacz z resztą też.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 13:50    Temat postu: Re: Moje moto

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Ja nie moge,ale patent!! Ale z drugiej strony,to zobacz jakich mamy pomysłowych majsterkowiczów,taki Niemiec czy Angol to już dawno by odstawili maszynę "za stodołę",a u nas musi jeździć,bo innego wyjścia nie ma Wink

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Moje moto
 Strona 1 z 1