Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Pannonia 1960
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Nie Sty 21, 2018 17:13 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 20:51    Temat postu: Pannonia 1960

Kostuszko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Poniżej przedstawiam wideo mojego motocykla.
Droga była długa i kręta jeśli chodzi o zarejestrowanie motocykla ale już wszystko dobrze się skończyło.

Motocykl miał już wymienione sporo części mechanicznych, dorzucone migacze, tydzień temu zostały założone nowe tylne amortyzatory i stopka boczna.

Na wideo siodło jest zasłonięte ale pod spodem kryje się funkiel nówka.

Niebawem cały motocykl będzie pomalowany na czarno, z czerwonymi elementami + - wg oryginału Wink

Mam już wybraną farbę ale najpierw pomaluję samą puszkę od akumulatora żeby się co do niej upewnić.

https://youtu.be/7q1nrCxF3-0

Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 20:57    Temat postu: Re: Pannonia 1960

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

no to miłego odrestaurowania motocykla

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 17:25    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Fajna maszyna.

Osobiście zrezygnowałbym z tych kierunkowskazów albo dał coś bardziej stylowego np. jak miała "jaskółka" w manetkach. Lampę tylną też bym wrzucił chociaż od T5.

Jak ją sikniesz zobaczysz dopiero w pełnej krasie - będzie ogień. Chodzi ładnie.
Walnij może na czerwono też ładnie wygląda a jest ich o wiele mniej i będzie się wyróżniać. Toni kiedyś taka ładną pokazywał na forum i doskonale widać odcień czerwieni taki trochę pomidorowy + do tego złoty szprunek. Złotej farby do szparunków troche Ci mogę sprezentować!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 20:20    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Kostuszko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Kierunkowskazy są tylko dla funkcjonalności, i są założone w sposób jak najmniej inwazyjny,nie trzeba było wiercić, w każdej chwili można je ściągnąć i niczego nie trzeba po tym naprawiać/poprawiać.

W manetkach planuję założyć lusterka, bo te co są, są do bani, telepią się strasznie i nic w nich nie widać.

Co do nochala to się jeszcze zastanawiam.

Kolor będzie czarny metalik, z lekkim fioletowym polotem (na słońcu), nie chcę zostawiać czerwonego dlatego, że ten motocykl konkretnie ma chociażby na baku, widoczny czarny oryginalny lakier pod tym czerwonym, więc chcę go przywrócić do oryginalnego koloru, należy mu się Wink

Nie wiem jak to będzie z tymi czerwonymi elementami, np na puszkach i baku, mogę zakupić tzw czerwoną farbę kolor"strażacki" ale nie znam się aż tak bardzo żeby wiedzieć jak tam jeszcze wtrynić złoty kolor.

Patrząc na internecie widzę, że to jest czerwone ze złotym na środku ale jak to się maluje, przykleja, nie mam pojęcia.

Tak swoją droga, jak patrzę na internecie za takimi flagowymi modelami to większość z nich ma na puszkach ten czerwony kolor pociągnięty po wybrzuszeniach puszek tak strasznie kanciasto, wg mnie to trzeba zaokrąglić, bo szpeci moto w porównaniu do reszty detali, jak np na baku lub błotnikach, tam są fajnie zaokrąglone.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 21:08    Temat postu: Re: Pannonia 1960

robert001
Easy rider
Easy rider

Kierunki w PANNONI - SIARA, Lusterka? - było tylko jedno z lewej strony kierownicy i jeszcze jedno tylne amortyzatory so bez regulacji

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 21:13    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To tylko moje sugestie a Ty zrób jak Ci pasuje. I tak maszyna będzie super.

Oryginalnie nie było Pannoni czarny metalik z fioletowym polotem więc i tak nie przywracasz jej do oryginału Smile. Ważne żeby ładnie położyć lakier.

Co do szparunków to nie jest takie proste. W Twoim przypadku możesz je zrobić przed clarem. W opisie mojej walki z Pannonią jest przepis jak samemu je zrobić, ale pod taki lakier to dałbym to jakiemuś artyście. Jest niejaki El Balenko - ale koszt może być nawet koło tysiąca złotych. Poza tym taki dwukolorowe szparunek na pierwszy strzał to może być dosyć trudne wyzwanie.

Zwróć uwagę na kolory bo właśnie w Pannoni nie było strażackiej czerwieni tylko taka lekko pastelowa "pomidorowa" - ale to najlepiej Toni Ci doradzi bo on to widział na własne oczy na oryginalnych egzemplarzach. Chociaż prawdą jest, że w necie większość zdjęć jest "strażacka", a szparunki przyjmują bardzo artystyczne formy.

Do szparunków używam emalii 1 shot i sprawdzają się świetnie. Biała była trochę gęsta ale złota kładzie się idealnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 21:23    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

robert001 napisał:
... i jeszcze jedno tylne amortyzatory so bez regulacji

Takich detali może być więcej Smile Ale w tym przypadku chyba nie chodzi o idealną rekonstrukcję.

Dziwnie też tylna tarcza kotwiczna jest osadzona w bębnie - jakoś głęboko, ale mogę się mylić bo oglądam to na małym ekranie telefonu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 21:37    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Kostuszko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Siara czy nie, nie będę jeździł Pannonią, machając rękami jak bym był na rowerze.

Oczywiście są ludzie, którzy nigdy się na coś takiego nie zgodzą, dlatego jeśli kiedyś ja sprzedam, będzie je można łatwo ściągnąć bez uszkodzenia czegokolwiek Smile

Wiem, że było 1 lusterko ale jako że będę zakładał nowe na manetki, zrobię obie, komuś kiedyś nie będzie pasowało, zdejmie.

Jak już napisałem na samym początku to odrestaurowanie jest takie na + - czyli jest nawiązanie do oryginału ale musi tez być funkcjonalna/praktyczna (lusterka/migacze) wraz z moim widzi mi się (fioletowy polot na metaliku), byłoby nudno gdyby wszyscy odrestaurowywali swoje moto na jeden, sztywny wzór :p

Dzięki za wskazówkę co do czerwonego lakieru.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 22:11    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

nie było lusterek wcale.

co do szparunków tysiąc złotych to gruuuuba przesada licząc nawet malowanie aerografem logo w tej cenie.

nie ma co się spinać z lakierem bo w oryginale powinien być czarny mat a i tak każdy robi w połysku, więc dla ortodoksów to już odstępstwo.

amortyzatory w TLF faktycznie powinny być bez regulacji a i nochal powinien być. z pomarańczową górą.

ładnie cyka ten silniczek, tylko trochę za szybko Smile

co do szparunków mogę powiedzieć z doświadczenia...
mam dwie pannonie - jedną z samym czerwonym, a drugą ze złotym akcentem. i mogę powiedzieć jedno: mimo iż tego złotego prawie nie widać robi NIESAMOWITĄ ROBOTĘ w perspektywie całego motocykla. na prawdę warto Smile ale to oczywiście tylko drobna sugestia. o malowaniu wózka ze złotym szparunkiem już nie wspomnę Very Happy

powodzenia!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 22:25    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Robert jest zawsze radykalny w swoich wypowiedziach, ale tylko dlatego, że naprawdę kocha swoją maszynę, która zresztą prezentuje się rewelacyjnie i często gości na różnych eventach. Zasadniczo się z nim zgadam, ale uważam, że każdy może robić na co ma ochotę Smile

Wiadomo, że możesz zrobić co chcesz, ale prawda jest taka, że to motocykl, który już jest pełnoprawnym zabytkiem - a wartość zabytków mierzy się poziomem oryginalności i wierności oryginałowi. Dlatego każdy miłośnik zabytków będzie Cię namawiał na "dociągnięcie" do oryginału. Także w przyszłości jak będziesz chciał ją sprzedać im więcej kombinacji tym niższa cena, nawet gdyby upodobniły Pannonię do najnowszej Yamahy R1 Smile.

Co do kolorystyki to na dysku Googla Toniego jest przykład motocykla pomalowanego na czerwono i właśnie o ten odcień chodzi TUTAJ jest też u niego w galerii oryginał TUTAJ.

U mnie masz opis jak wykonywałem szparunki, może Ci pomoże, ale przy metaliku chyba bym Ci odradzał kombinować samemu TUTAJ

A u mnie na stronie znajdziesz dużo literatury na temat Pannoni TUTAJ

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 09:55    Temat postu: Re: Pannonia 1960

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Robert co miałeś na myśli ,że tylne amortyzatory są bez regulacji?
Nie wszystkie modele miały regulacje - nie wiem czy to szło modelowo czy co
ja osobiscie w deluxe 64 r nie mam regulacji i w instrukcji obsługi wiekszość Pannoni na zdjęciach jest bez regulacji.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 15:58    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Do TLF wlacznie byly bez regulacji twardosci. Od T1 byly juz z regulacja

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 16:45    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Kostuszko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Przymiarki Razz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 19:21    Temat postu: Re: Pannonia 1960

robert001
Easy rider
Easy rider

Wygląda OK

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 22:20    Temat postu: Re: Pannonia 1960

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Na moje oko ciut za grube i chyba na krawędzi coś się marszczy, albo po prostu zdjęcie kiepskie.

Zerknij może na tę sztukę...

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Pannonia 1960
 Strona 1 z 2