Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Renowacja Csepel 125D
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Sie 06, 2020 08:48 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 13:28    Temat postu: Renowacja Csepel 125D

Dekameron
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam serdecznie!

Jakiś tydzień temu stałem się uradowanym posiadaczem Csepla 125 z 56 roku.
Wydaje się być kompletny (oprócz pływaka w gaźniku Laughing ), na natomiast pewne wątpliwości czy wszystkie części pochodzą z tego samego egzemplarza. Numer na silniku i ramie się zgadza.

Największe do tylnej lampy. Widać, że uszczelka jest do wymiany a błotnik trochę zmienił geometrię, ale czy ona na pewno jest od tego modelu?

Motocykl generalnie zagadał, po dostarczeniu paliwa strzykawką, więc jestem dobrej myśli. Nie miał szczelności przy głowicy, jak się okazało z powodu nakrętki, którą ktoś tam zostawił i skręcił.
Jako początkujący kolekcjoner bardzo proszę o rady Wink Do tej pory mam tylko jeden projekt za sobą i jest to moja Jawa 50 Pancerka.

Pozdrawiam

EDIT: Moja jest ta wiśniowa Wink

Ostatnio zmieniony przez Dekameron dnia Pon Maj 20, 2019 13:34, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 20:06    Temat postu: Re: Renowacja Csepel 125D

towot
Dawca organów
Dawca organów

Czekamy w takim razie na relacje z remontu.
P.S. Dlaczego Jawka nie ma napisu?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 27, 2019 16:21    Temat postu: Re: Renowacja Csepel 125D

Dekameron
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Towot, jeśli chodzi o Jawę to będzie jeszcze raz malowana. Oddałem ja za psie pieniądze, do lakiernika po rodzinie i już dawno nie widziałem tak spapranej roboty. Ale nie będę się rozpisywał.

Jak zrobię lakier będą i naklejki. Przy okazji chromowania Csepel`a, wyślę też kierownicę i klamki z Jawy.

Wracając do mojego trupka... Rozebrałem tylną lampę i znalazłem kawałek butelki zamiast białego plastiku. Nie wiem czy jest do dostania, ale może gdzieś go znajdę. Sama lampa nie ma oryginalnych krzywizn dlatego nie bardzo pasuje + ktoś robił sobie miejsce na tablice i chyba przykręcił ją na nowe otwory "ciut" wyżej.

Następna sprawa to klamki sprzęgła i hamulca. Marcello miał do nich wątpliwości i słusznie, bo nie są to oryginały. Trzeba będzie pewnie kupić, ewentualnie dorobić.

Następna sprawa to brak środkowych mocowań przedniego błotnika
(tych przy widelcu) ktoś je odciął i błotnik pływa przód/tył. Będę szukał nitów z podobną główką i starał się to naprawić. Na Węgrzech nie widziałem by były do dostania, więc pewnie trzeba będzie dorobić.

Silnik. Iskra jest, ale chimeryczna. Zdjąłem dekiel magneto i miskę. Zabrałem się do rozbierania kosza sprzęgła. Tarcze w fatalnym stanie, korki wypadały przy rozklejaniu. Generalnie było tam troche wody, bo kilka elementów złapała delikatna korozja, ale nic poważnego... No może oprócz śróby mocującej...

... menda nie chce puścić. boję się wsadzać kliny żeby czegoś nie popsuć. Macie na to jakiś patent?

Stan obecny po demontaży schowków i tylnego błotnika. Śruby, każda inna. No i połamałem jedyną 11 jaką miałem w garażu... jutro zakupy mnie czekają.

Jak ktoś ma na zbyciu jakieś części to piszcie, możliwe że jeszcze jakieś braki znajdę.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » Renowacja Csepel 125D
 Strona 1 z 1