Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » SHL M11 WIATR
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Sro Cze 20, 2018 16:25 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 17:18    Temat postu: SHL M11 WIATR

Rafi1355
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam wszystkich użytkowników . Moja przygoda z SHL-ką rozpoczęła się gdy miałem 15 lat.Wtedy to udało mi się nabyć pierwszą SHL-kę od starszego Pana za symboliczne pół litra.To była M11W w całkiem dobrym stanie,jednak ze względu,że przestała kilkanaście lat w stodole po kilku miesiącach wał mi się rozsypał. Sad .I skończyła się jej kariera!
W lecie rozmawiałem ze znajomym ojca na temat starych motocykli i dowiedziałem się ,że on chyba ma na działce kompletną ramę do M11W.
Nie mogłem tego przegapić!!!!Gdy pojechaliśmy na działkę w starej szopce znalazłem w miarę dobrym i oryginalnym stanie SHL-kę.Niestety bez silnika,ponieważ w 1971 r dał go do remontu i przepadł!Okazało się ,że kolega ojca jest pierwszym właścicielem i od 1971 roku jest wyrejestrowana.Z rejestracją nie miałem problemu mimo,że dowodu nie posiadałem.Zimową porą,gdzie mam więcej czasu,postanowiłem odnowić sobie moją SHL.A oto fotki przed, w trakcie i po....

przed......

http://img251.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=spma1181.jpg

w trakcie.......

http://img692.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=pict3048.jpg

i po.....

http://img214.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=pict3221.jpg

Zrobiło się cieplej i nagrałem krótki film jak chodzi shlka-w lecie zrobię więcej.....

http://www.youtube.com/watch?v=gT7iOnyZX7k

Ostatnio zmieniony przez Rafi1355 dnia Pon Lut 22, 2010 01:45, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 17:36    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

matti800
Dawca organów
Dawca organów

no no piekna ta twoja shl rafi Very Happy masz w niej zaplon iskrownikowy czy pradnice? bo slyszalem wiele zlych opinii o pradnicy w shl.. Czy odswiezales silnik? chodzi mi o cylinder i glowice bo dekle pewnie wypolerowane?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 17:42    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

Rafi1355
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Silnik z iskrownikiem.M 11 nie miały bateryjnego zapłonu(oryginalnie) Póżniejsze M17 GAZELA miały bateryjny zapłon i faktycznie były z nim problemy.Przeważnie brak ładowania i skrzynia biegów była delikatna.Wszystko lekko wypolerowałem,żeby odświeżyć moto.

Ostatnio zmieniony przez Rafi1355 dnia Pią Lut 19, 2010 17:43, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 18:26    Temat postu: moto

jkpannonia
Motórzysta
Motórzysta

pięknie zrobione. ze smakiem, czysto i dokładnie. dawno nie widziałem tak zrobionej shl. wyrazy uznania Smile

dużo sam robiłeś?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 18:49    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

kupiec1976
Motórzysta
Motórzysta

Piękna robota,mam "na oku "ramę dokładnie takiej samej shl-ki ,jednak bez silnika.Można gdzieś dostać taki silniczek?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 19:12    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

jkpannonia
Motórzysta
Motórzysta

kupiec1976 napisał:
Piękna robota,mam "na oku "ramę dokładnie takiej samej shl-ki ,jednak bez silnika.Można gdzieś dostać taki silniczek?

hej,

a wiesz może gdzie można kupić M04 lub M05? chodzi mi komplet bez może być bez silnika. oczywiście chodzi mi o moto do roboty Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:07    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

matti800
Dawca organów
Dawca organów

rafi a jak wypolerowales cylinder i zeberka? recznie papierem sciernym sie bawiles?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:36    Temat postu: Re: moto

Rafi1355
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

jkpannonia napisał:
pięknie zrobione. ze smakiem, czysto i dokładnie. dawno nie widziałem tak zrobionej shl. wyrazy uznania Smile

dużo sam robiłeś?

Dziękuje.Wszystko sam robiłem-lakier,remont silnika,polerka... itp
takie hobby....

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:41    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

Rafi1355
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

matti800 napisał:
rafi a jak wypolerowales cylinder i zeberka? recznie papierem sciernym sie bawiles?

Kupiłem wełnę stalową.Na allegro sprzedają jako staliwo do polerki.Bardzo fajnie można tym dojść we wszystkie zakamarki.natomiast proste powierzchnie najpierw papierem ściernym-potem pastą do polerki(REKORD)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 22:31    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

kupiec1976
Motórzysta
Motórzysta

jkpannonia napisał:
kupiec1976 napisał:

hej,

a wiesz może gdzie można kupić M04 lub M05? chodzi mi komplet bez może być bez silnika. oczywiście chodzi mi o moto do roboty Smile

Siemano, M04 / M05 -marzenie ,jak się tylko pokarzą to schodzą jak "ciepłe bułeczki" Ciężki temat do znalezienia.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 22:39    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

matti800
Dawca organów
Dawca organów

rafi jaka to byla wełna? na allegro sporo tego i nie wiem ktora tak ladnie mozna wypolerowac cylinder

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 00:17    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

Rafi1355
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

matti800 napisał:
rafi jaka to byla wełna? na allegro sporo tego i nie wiem ktora tak ladnie mozna wypolerowac cylinder

W sumie to wydaje mi się,że na allegro sprzedają jeden rodzaj.ja kupiłem najpierw 2 warkocze u jednego Pana a póżniej jeszcze 2 u innego i były identyczne.Akurat tych co mi sprzedawali nie ma teraz na Allegro,ale jest podobna

http://www.allegro.pl/item930587457_staliwo_polerskie_pasta_polerska_gratis_zobacz.html

Od razu mówię,że to nie takie łatwe trzeba troszkę potrzeć-zwłaszcza,że cylinder i głowica mają dość gęste żeberka.Ale jest to wykonalne.....
Ja pierwszy raz coś polerowałem.do płaskich powierzchni wykorzystałem krążki filcowe na gumówkę kontową (125) i paste REKORD(kupiłem na oldtaimerbazar we Wrocławiu) szybko zaczyna się błyszczeć.a gdzie nie mogłem dojść to doczyściłem wełną.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 07:44    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

jkpannonia
Motórzysta
Motórzysta

kupiec1976 napisał:
jkpannonia napisał:
kupiec1976 napisał:

hej,

Siemano, M04 / M05 -marzenie ,jak się tylko pokarzą to schodzą jak "ciepłe bułeczki" Ciężki temat do znalezienia.

się zgadza, nawet teraz jest jedna na allegro. cena dość mocna! goście nie żartują, pewnie jest popyt na to Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 12:43    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Piękna . Będe miał taką na jesień , żebym się nie nudził następnej zimy . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 19:40    Temat postu: Re: SHL M11 WIATR

kupiec1976
Motórzysta
Motórzysta

Miałem "pod nosem " (okolo 40 km) piękną shl M04,super stan ,oryginał-poszła za 4000 PLN

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Mój motocykl » SHL M11 WIATR
 Strona 1 z 2